Polska Wiadomości

W Gończycach pochowano 650 nienarodzonych dzieci

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl w Gończycach nieopodal Garwolina pochowano szczątki 650 dzieci zmarłych przed narodzeniem. Spoczywają w 350 trumienkach, które przyjechały z Domu Pogrzebowego z Otwocka. Ten pogrzeb dzieci nienarodzonych, okrzyknięty największym w Europie, przeprowadzony został z inicjatywy Marii Binkiewicz z fundacji Nowy Nazaret.

Dzieci zostały pochowane na cmentarzu parafialnym w Gończycach nieopodal Garwolina. To osoby, które zostały zamordowane w aborcjach lub zmarły wskutek samoistnego poronienia. Zgodnie z prawem o pochówek takich dzieci – jeżeli nie zgłoszą się po ich ciała bliscy – wystąpić może każdy obywatel.

Tak uczyniła Maria Binkiewicz, która od lat 90. prowadzi fundację Nowy Nazaret, zajmując się odwodzeniem kobiet od zabicia dziecka nienarodzonego.

– Kiedy w prosektorium szykowaliśmy te dzieci do uroczystości pogrzebowej, każde z nich brałam na ręce, umyte owijałam w pieluszkę. Widziałam wśród nich wiele pięknych zdrowych dzieci, choć były oczywiście także chore, z widocznym rozszczepem kręgosłupa i innymi wadami. Były także dzieci z Zespołem Downa, w tym wiele rozczłonkowanych w wyniku aborcji. Na wielu maleńkich twarzyczkach widać było grymas ogromnego bólu – powiedziała Maria Binkiewicz portalowi Gosc.pl.

Jak pisze portal, niektóre z dzieci na pogrzeb czekały siedem lat; ich ciała były zanurzone w formalinie – nie trafiły do spalarni jako medyczny odpad.

Jak powiedział proboszcz parafii Trójcy św. w Gończycach, ks. Jan Spólny, ufa, że dzieci te są już u Ojca i będą wstawiać się za parafianami i za Polską.

Jak widać Polska wciąż staje an straży zachodnich wartości.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!