Wiadomości

W Gdyni dwóch Algierczyków molestowało 14-latkę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gdyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o molestowanie 14 – letniej dziewczynki. Zatrzymani – obywatele Algierii usłyszeli zarzuty dopuszczenia się wobec osoby małoletniej poniżej lat 15 innej czynności seksualnej. Dziś sąd podejmie decyzję o ich dalszym losie,

O sprawie policję poinformowała matka dziewczynki. W niedzielę wieczorem zadzwoniła na komisariat i powiedziała, że jej 14-letnia córka, przebywając w okolicy lasu w dzielnicy Działki Leśne , została zaatakowana przez dwóch nieznanych jej mężczyzn. Jak dowiedzieliśmy się, obaj mieli jej dotykać, wbrew jej woli, także w miejsca intymne.

Na miejsce od razu skierowano policjantów, którzy ustalili szczegóły zdarzenia, wytypowali świadków i na podstawie uzyskanych informacji stworzyli rysopis potencjalnych sprawców.

Prokuratura Rejonowa w Gdyni wczoraj przedstawiła zatrzymanym – obywatelom Algierii zarzuty dopuszczenia się wobec osoby małoletniej poniżej lat 15 innej czynności seksualnej, za co grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd podejmie decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu.

Jak dowiedział się nieoficjalnie portal trojmiasto.pl, obaj zatrzymani to Algierczycy, którzy szkolą się w Akademii Morskiej w Gdyni od lutego. Będą stanowić załogę żaglowca, zbudowanego przez stocznię Remontowa Shipbuilding dla algierskiej Marynarki Wojennej. Pierwszy raz głośno zrobiło się o nich, gdy w kwietniu opisaliśmy, że uczelniany bufet został zamknięty dla polskich studentów i mogli z niego korzystać tylko obywatele Algierii.

Według świadków obaj mężczyźni już wcześniej kilkukrotnie kręcili się w okolicy boiska przy lesie na Działkach Leśnych i zaczepiali dzieci.

/trojmiasto.pl, ndie.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!