Wiadomości

W Gdańsku trzej cudzoziemcy wulgarnie zaczepiali młodą kobietę i pobili jej kolegę, który stanął w jej obronie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wulgarnie zaczepiali jego koleżankę, więc stanął w jej obronie. W tym momencie trzej mężczyźni wysiedli z auta stojącego na stacji benzynowej i dotkliwie go pobili. Policja namierzyła napastników – wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Wszystko działo się w ostatnią środę na stacji Orlenu w Oruni. Zaczęło się od niewybrednych zaczepek kierowanych w stronę młodej kobiety. Na wulgarne propozycje składane jej przez trzech mężczyzn siedzących w stojącej na tej samej stacji białej skodzie, zareagował jej znajomy.

Dla 22-latka próba obrony koleżanki nie skończyła się najlepiej. Trzej napastnicy najpierw wysiedli z samochodu i wdali się z nim w słowną przepychankę, po chwili rzucając się na niego. Ostatecznie dotkliwie go pobili. Później – jak gdyby nigdy nic – wsiedli do auta i odjechali.

– Sprawą zajęli się kryminalni z Oruni, którzy szczegółowo sprawdzili wszystkie zdobyte informacje. Policjanci zabezpieczyli oraz przeanalizowali zapisy kamer monitoringu na stacji benzynowej i bardzo szybko ustalili tożsamość sprawców – mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Sprawcami pobicia okazali się 41-letni i 45-letni obywatele Mołdawii oraz ich 34-letni znajomy – obywatel Ukrainy.

– Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty udziału w bójce. Teraz grozi im kara trzech lat więzienia. Zostali też objęci policyjnym dozorem, nie wolno im kontaktować się z pokrzywdzonym oraz mają zakaz opuszczenia kraju – dodaje Chrzanowski

Czytaj więcej na:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pobili-go-bo-stanal-w-obronie-kolezanki-n160182.html#tri#tri

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!