Wiadomości

W Gdańsku ruchomy chodnik w centrum handlowym obciął dziecku palce

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Do szokującego wypadku doszło w jednym z centrów handlowych w Gdańsku. Ruchomy chodnik poranił dłoń dwuletniej dziewczynki – informuje Radio Gdańsk. Według świadków dziecko straciło palce.

Wypadek zdarzył się w piątek wieczorem. Dziewczynka wraz z mamą i rodzeństwem zjeżdżała ruchomym chodnikiem do wyjścia centrum handlowego. W pewnym momencie wypadła jej z ręki bułka. Dziecko próbowało ją podnieść w miejscu, w którym chodnik znika pod podłogą. – Wtedy taśma wciągnęła dziecku palce – relacjonował świadek, którego cytuje Radio Gdańsk.

Pogotowie zabrało dziewczynkę do szpitala, gdzie przeprowadzono operację. W sobotę oświadczenie w sprawie wypadku wydało centrum handlowe.

„Potwierdzamy, że w dniu 8 czerwca 2018 roku około godziny 20.30 miało miejsce zdarzenie na terenie galerii handlowej w Centrum Kowale. Kobieta, która przebywała z 3 dzieci na terenie galerii przemieszczała się trawelatorem z poziomu 1 na poziom 0. Z zapisu z monitoringu oraz z poczynionych ustaleń możemy potwierdzić, że miało miejsce zdarzenie, w wyniku którego najmłodsze z dzieci przebywające pod opieką kobiety przewróciło się i uległo wypadkowi. Natychmiast został zatrzymany trawelator. Natychmiast została wezwana karetka pogotowia oraz serwis techniczny. Oświadczamy, że trawelator na terenie galerii handlowej w Centrum Kowale jest oznakowany zgodnie z przepisami. Dzieci do 10 lat powinny znajdować się na terenie trawelatora pod opieką osób dorosłych, oznakowanie wprost wskazuje, że dzieci powinny być trzymane za rękę” – czytamy w oświadczeniu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!