Europa Wiadomości

W Finlandii “mężczyzna” urodzi dziecko…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kiedy myślimy, że w dzisiejszej “postępowej” Europie nic nas już nie zaskoczy zawsze życie pokazuje nam w jak wielkim błędzie byliśmy. Fińska agencja informacyjna Lannen Media poinformowała, że„W Finlandii po raz pierwszy doszło do sytuacji, w której osoba będąca w świetle prawa mężczyzną zaszła w ciążę”,

Informacja o ciąży dotarła do osoby (ostrożność procesowa – red.) w trakcie „procesu zmiany płci”. Już wcześniej jednak zostały przez nią dopełnione wszystkie formalności i odpowiedni fiński urząd wydał jej dokumenty stwierdzające, że jest mężczyzną. Przyszły rodzic po otrzymaniu informacji o ciąży przerwał terapię hormonalną i podjął decyzję o urodzeniu dziecka.

„Ciąża przebiega normalnie, ale cała sytuacja jest problemem dla systemu opieki zdrowotnej – informatyczne systemy, z których korzysta służba zdrowia nie przewidują bowiem sytuacji, w której w ciąży jest mężczyzna”, podaje portal rp.pl.

Zdaniem Maarita Huuska, pracownika społecznego z Centrum Wsparcia Osób Trans-płciowych działającym przy organizacji broniącej praw osób LGBT w Finlandii „z pewnością nie jest to pierwszy tego typu przypadek”. – Zawsze można zrobić przerwę w terapii hormonalnej, by urodzić dziecko, więc w przeszłości mogło już do tego dochodzić – podkreślił.

Jak informują fińskie media „fiński parlament odrzucił projekt zmiany ustawy dotyczącej osób trans-płciowych, który zakładał usunięcie z przepisów wymogów sterylizacji osób zamierzających zmienić płeć”. O zmianę tych przepisów apelowała do Finlandii Rada Praw Człowieka ONZ.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!