Wiadomości

W Dergaczach i Pieczenygach wojska ukraińskie odpierają zaciekłe ataki, Kijów pod ostrzałem rakietowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Obwodzie Charkowskim Siły Zbrojne i Obrona Terrorystyczna walczą z rosyjskimi najeźdźcami w Dergaczach i Pieczenygach – poinformował szef Charkowskiej Obwodowej Administracji Państwowej Oleg Sinegubow w Telegramie.

„Siły Zbrojne Ukrainy, Obrona Terytorialna aktywnie odpierają rosyjskiego agresora. Jesteśmy dumni z naszych bojowników! Dziś wieczorem toczyły się zacięte walki i trwa ofensywa wojsk rosyjskich w Dergaczach i Pieczenygach” – napisał Sinegubow.

Trwają walki o Port Lotniczy Kijów-Hostomel, leżący na północ od Kijowa, gdzie Rosjanie wczoraj wysadzili desant. Równocześnie Rosjanie prowadzą natarcie w tamtym kierunku od strony Białorusi i są bliscy połączenia się z walczącymi w Hostomelu żołnierzami. Widziano ich już w miejscowości Dymer, 25 km od Portu Lotniczego.

“Przerażające rosyjskie uderzenia rakietowe na Kijów. Ostatnim razem nasza stolica doświadczyła czegoś takiego w 1941 roku, kiedy została zaatakowana przez nazistowskie Niemcy. Ukraina przezwycięży to zło i pokona je. Zatrzymaj Putina. Odizoluj Rosję. Zerwij wszystkie więzi. Wyrzuć Rosję ze wszystkiego” napisał na twitterze szef ukraińskiej dyplomacji Dmytro Kułeba.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!