Polska Wiadomości

W ciągu najbliższych dni może nas czekać wzrost liczby zakażonych nawet do 10 tys.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
W najbliższych dniach będziemy mieli tysiąc, dwa tysiące zakażonych koronawirusem. Natomiast w ciągu kilkunastu dni ta liczba może się zwiększyć do 10 tys. osób – uważa minister zdrowia, Łukasz Szumowski.

Minister zaznaczył, że w takiej sytuacji „mówienie o tym, kiedy to się skończy jest nieupoważnione i jest całkowitym gdybaniem”.

– Przygotowujemy się na wysokie liczby. Na to, co nas czeka w najbliższym tygodniu, dwóch, gdy tych pacjentów będzie bardzo, bardzo dużo. W dalszej perspektywie będziemy oceniali, jak wygląda epidemia. Jak ona wygląda na świecie, jak ona wygląda w Polsce – powiedział minister.

Szumowski pytany był także o to, kiedy zostanie opublikowana lista cen odgórnie regulowanych produktów. Odpowiedział, że jest to bardzo „delikatna operacja”, a analizy w tej chwili trwają.

– Zleciliśmy w tej chwili analizy jak kształtowały się ceny tych poszczególnych kategorii produktów w ciągu ostatniego roku. Dostaniemy je niezwłocznie i będziemy przymierzali się do publikacji takich cen regulowanych – zapewnił.

Z kolei premier zapewnił, że zasiłek opiekuńczy dla rodziców zajmujących się dziećmi do 8. roku życia w związku z przedłużeniem okresu zamknięcia żłobków, przedszkoli i szkół do Świąt Wielkanocnych przysługiwać im będzie za cały ten okres.

Co o tym myślicie?
Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!