Wiadomości

W ciągu minionej doby na Mazowszu odnotowano 12 kolejnych zgonów powiązanych z COVID-19

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W ciągu minionej doby na Mazowszu odnotowano 12 kolejnych zgonów powiązanych z COVID-19. Łącznie w województwie zmarły 53 osoby zakażone koronawirusem – podała w piątek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Potwierdzono także 77 nowych przypadków zakażeń, łącznie w regionie jest ich 1 501.

Zgodnie z danymi WSSE z piątku, trzy spośród 12 nowych zgonów dotyczą: 79-letniego mężczyzny z powiatu grójeckiego, 81-letniej kobiety z powiatu lipskiego oraz 60-letniego mężczyzny z powiatu przysuskiego. Wszyscy byli hospitalizowanych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu i mieli choroby współistniejące.

Kolejne cztery zgony dotyczą osób z Warszawy. To 69-letni mężczyzna, 76-letni mężczyzna, 85-letni mężczyzna i 66-letni mężczyzna, którzy byli hospitalizowani w Szpitalu MSWiA w Warszawie i również mieli choroby współistniejące.

Dwa zgony, odnotowane minionej doby, dotyczą kobiet z powiatu szydłowieckiego w wieku 74 i 80 lat, hospitalizowanych w SPZOZ w Starachowicach i posiadających choroby współistniejące.

Ostatniej doby zmarły również trzy kobiety z powiatu radomskiego: 74-latka, 84-latka, oraz 81-latka. Wszystkie były hospitalizowane w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu i miały choroby współistniejące.

Na Mazowszu potwierdzono 77 kolejnych zachorowań na COVID-19. Dotyczą one powiatów: białobrzeskiego (3 os.), grodziskiego (1), grójeckiego (3), kozienickiego (2), lipskiego (1), mińskiego (1), otwockiego (1), piaseczyńskiego (3), pruszkowskiego (6), przysuskiego (1), radomskiego (7), siedleckiego (1), sochaczewskiego (1), węgrowskiego (1), wołomińskiego (3), zwoleńskiego (1), żyrardowskiego (1) oraz Warszawy (40).

Łącznie na Mazowszu odnotowano 1.501 przypadków zakażeń koronawirusem; 53 osoby zmarły. W izolacji domowej przebywa 900 osób. Z podejrzeniem zakażenia hospitalizowanych jest 642 osoby. 14 823 objęto kwarantanną, a 5.792 nadzorem epidemiologicznym.

Dodajmy, że informacja o 12 zgonach nie znalazła się w dzisiejszym, popołudniowym komunikacie Ministerstwa Zdrowia. Możemy podejrzewać, iż zostaną one ujęte w którymś z jutrzejszych komunikatów. Natomiast informacja o 77 nowych zakażeniach została ujęta już w dzisiejszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia:

Ministerstwo Zdrowia: Dziś 380 przypadków zakażenia, zmarło 7 osób

/portalsamorzadowy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!