Wiadomości

W ciągu miesiąca kurs Agory spadł o 30 procent

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa kapitałowa Agora w połowie czerwca przedstawiła strategię rozwoju na najbliższe cztery lata – wyda maksymalnie 930 mln zł na inwestycje, w tym 500 mln zł na projekty w nowych obszarach działalności. Od tego czasu akcje spółki na GPW spadły o niemal jedną trzecią. Według ekspertów winna może być niepewność rynku, związana z planami dużych wydatków – informuje portal Wirtualne Media.

Agora w zaprezentowanej strategii na lata 2018-2022 zakłada, że wpływy firmy z 1,17 mld zł w ub.r. wzrosną do ok. 1,6 mld zł w 2022 roku (z czego 290-320 mln zł ma pochodzić z nowych biznesów), a zysk EBITDA – ze 119 do ok. 200 mln zł (w tym 45-50 mln zł z nowych biznesów). Spółka natomiast planuje kontynuować przyjętą politykę dywidendową w wysokości 0,5 zł na jedną akcję.

Eksperci, pytani jakiś czas temu przez Wirtualnemedia.pl o ocenę planów spółki wskazywali, że 4-letnie plany inwestycyjne Agory są ambitne, szczególnie w zakresie nowych inwestycji. Nową strategię nazywali „ofensywną”, bowiem mowa w niej głównie o rozwoju organicznym, ale i o skupieniu się na akwizycjach. Za priorytety w swojej działalności grupa kapitałowa uznała również cyfryzację i stawianie na ofertę premium, oraz dywersyfikację działalności, poprzez rozwój poza rynkiem reklamowym. Regularny spadek kursu akcji, wypłata dywidendy

Tyle w teorii, bo jeśli przeanalizujemy reakcję rynku, łatwo można zaobserwować, jak to się odbiło na kursie akcji. W poniedziałek, 17 czerwca br. w czasie sesji giełdowej kurs akcji Agory zmalał z 14,45 do 14 zł przy obrotach wynoszących 1,3 mln zł. Do prezentacji strategii (15 czerwca br.) kurs był powyżej 14 zł, potem zaczął spadać. W sumie w ciągu miesiąca akcje poleciały w dół o 21,5 proc. – 29 czerwca kurs akcji kosztował 13,25 zł, a 1 sierpnia w chwili zamknięcia sesji – 10,40 zł, przy obrotach wynoszących 37 959 zł.

Czytaj więcej na:
https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kurs-agory-spadl-o-30-proc

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!