Wiadomości

W Chinach nożownik zaatakował policjantów na posterunku policji, zabijając dwóch z nich

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował w poniedziałek posterunek policji w Syczuanie w południowo-zachodnich Chinach; zginęło dwóch funkcjonariuszy i sprawca ataku, cztery osoby zostały ranne – poinformowała lokalna policja na oficjalnym kanale społecznościowym.

Do ataku doszło w godzinach rannych w miasteczku Fujia w powiecie Renshou w zachodniej części Syczuanu. Jego sprawca, mężczyzna o nazwisku Zhou, jest głównym podejrzanym w sprawie wcześniejszego zabójstwa – podano w komunikacie.

Gdy policjanci przygotowywali się, by go aresztować, Zhou wjechał samochodem w grupę ludzi stojących przed posterunkiem, po czym zaczął atakować nożem osoby w pobliżu. W czasie walki policjanci zastrzelili napastnika – napisano.

W późniejszym komunikacie dodano, że od odniesionych ran zmarło dwóch policjantów, w tym komendant posterunku. Życiu pozostałych czterech osób, które ucierpiały w ataku, nie zagraża obecnie niebezpieczeństwo – poinformowano.

Brutalne przestępstwa są w Chinach stosunkowo rzadkie w porównaniu z wieloma innymi krajami. W ostatnich latach doszło tam jednak do szeregu ataków, których sprawcy posługiwali się najczęściej nożami i siekierami, gdyż broń palna jest w Chinach ściśle kontrolowana.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!