Wiadomości

W Chinach koronawirus w wyraźnym odwrocie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Narodowa Komisja Zdrowia Chin poinformowała we wtorek o 125 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w ChRL i 31 zgonach, co podnosi liczbę zarejestrowanych zakażeń do 80.151 przypadków, a bilans ofiar śmiertelnych do 2943. Wyzdrowiało łącznie 47 tysięcy osób. Tylko w poniedziałek szpitale opuściło 2800 osób.

Wtorkowy bilans jest najniższy od 21 stycznia, gdy rozprzestrzenianie się koronawirusa w Chinach kontynentalnych jeszcze nie miało takiej dynamiki, jak w lutym. W drugiej połowie lutego dziennie umierało do 150 osób i rejestrowano po kilkaset nowych zakażeń.

Wciąż najgorzej jest w położonej w centrum Chin prowincji Hubei, która od dwóch miesięcy jest odizolowana od reszty kraju. W poniedziałek zarejestrowano tam 114 zakażeń w stosunku do 196 zakażeń w niedzielę. We wtorek rano podano też, że w poniedziałek w Hubei zmarło 31 osób i były to wszystkie zgony, jakie nastąpiły w Chinach w ciągu ostatnich 24 godzin. Od początku epidemii w prowincji tej zmarło 2834 osób.

W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska, gdzie odnotowano 52 zgony. Łącznie zakażonych jest tam ponad 2 tysiące osób.

Poza Chinami kontynentalnymi i Włochami najwięcej ofiar śmiertelnych odnotowano do tej pory w Iranie (66), Korei Południowej (26) i Japonii (12). W Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba zakażonych sięga setki, w ciągu ostatnich dwu dni odnotowano 6 zgonów.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!