Polska Wiadomości

W Chinach komuniści mają zamiar “przeredagować” Biblię

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl przewodniczący ChRL i Komunistycznej Partii Chin (KPCh), Xi Jinping chce dokonać zmian w Piśmie Świętym. Jego zdaniem „Biblia powinna być dopasowana do aktualnej linii Komunistycznej Partii Chin”. W związku z tym, jak informuje agencja Xinhua „wiele fragmentów Pisma Św. należy zmodernizować i dostosować do realiów życia w ChRL XXI wieku”.

Van Yan, jeden z siedmiu członków Rady Stałej przy Biurze Politycznym KPCh jest zdania, że „interpretacja doktryn religijnych musi przebiegać z korzyścią dla specyfiki kultury, tradycji i historii społeczeństwa chińskiego”.

Do potrzeb „nowej epoki” mają być też dostosowane inne pisma i teksty religijne. Wszystko wskazuje na to, że po ostatnim zjeździe chińskich komunistów kontrola nad religią będzie jeszcze ostrzejsza. Świadczy o tym zaproszenie przedstawicieli wszystkich czterech najważniejszych religii (w tym mniejszości katolickiej), by poinformować ich o rychłym wdrożeniu w życie decyzji 4. plenum KPCh. Chińskie społeczeństwo mogło się wówczas dowiedzieć o tym, że zmiany w Piśmie Św. i wzrost kontroli nad życiem religijnym to „tworzenie kontr modelu będącego przeciwwagą dla zachodniej demokracji”.

Zdaniem dziennikarzy paryskiego „Le Figaro” poprawianie Biblii to tylko początek działań, które mają na celu wzrost postaw patriotycznych w Państwie Środka.

Zmianom tekstu Biblii towarzyszy wkraczanie ideologii komunistycznej i kultu jednostki do chińskich kościołów. Kilka dni temu w regionie autonomicznym Ningxia Hui na środku ołtarza umieszczono czerwone flagi. Natomiast w katolickim kościele w Jiang w prowincji Jiangxi Matkę Boską zastąpił portret samego Xi Jinpinga!

I w takim duchu będą zapewne przebiegać chińskie korekty Pisma Świętego – zmiany, które już się rozpoczęły i są – wydawać by się mogło – nieodwracalne.

No cóż… Wielu już próbowało…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!