Polska Wiadomości

W Białymstoku pijany mężczyzna chodził po mieście uzbrojony w… pistolet maszynowy z ostrą amunicją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal eska.pl policjanci zatrzymali mężczyznę, który szedł drogą z pistoletem maszynowym. 43-latek miał także przy sobie magazynek i blisko 50 sztuk ostrej amunicji.

Minionej nocy, tuż po północy, dyżurny białostockiej komendy miejskiej policji został zaalarmowany, że drogą z Supraśla do Białegostoku idzie mężczyzna, który rzuca butelkami w jadące samochody. Z informacji przekazanej dyżurnemu wynikało także, że mężczyzna może mieć przy sobie broń.

Na miejsce natychmiast zostali wysłani mundurowi. Policjanci pomiędzy miejscowościami Ogrodniczki i Nowodworce zauważyli idącego ścieżką rowerową mężczyznę, którego wygląd był zbieżny z tym podanym przez dyżurnego. Zachowując środki ostrożności zatrzymali 43-latka.

Szybko okazało się, że informacja o posiadaniu przez niego broni była prawdziwa. Okazało się, że mężczyzna szedł drogą z karabinem maszynowym, który odrzucił w trawę na widok mundurowych. Przy 43-latku funkcjonariusze znaleźli także pistolet, magazynek, blisko 50 sztuk ostrej amunicji oraz bagnet z ostrzem długości 30 centymetrów. Mundurowi zabezpieczyli także narkotyki, które po zbadaniu okazały się marihuaną o łącznej wadze blisko 5 gramów.

Mężczyzna był pijany. „Wydmuchał” ponad 1,5 promila. Okazało się, że jest on instruktorem strzelectwa i ma pozwolenie na broń. Trafił do policyjnego aresztu. Teraz odpowie przed sądem za posiadanie środków odurzających i przenoszenie broni w stanie nietrzeźwości.

Co wy na to? Piszcie w komentarzach.

Źródło: eksa.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!