Wiadomości

W Berlinie zniszczono wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nieznany sprawca zniszczył wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II przy Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie. Twarz papieża zamazano czerwoną farbą, wymalowano też nazistowską siegrunę.

Jak relacjonował korespondent TVP w Niemczech Cezary Gmyz, do tego aktu wandalizmu doszło w nocy z wtorku na środę w Berlinie. Nieznany sprawca wysmarował wystawę czerwoną farbą zamazując twarz papieża.

– Sprawca zostawił też swego rodzaju podpis; namalował błyskawicę – symbol Strajku Kobiet, to osoba związane z protestami przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji i jego publikacją – dodał.

Podkreślmy, że chodzi o symbol siegruny, jednoznacznie kojarzący się z nazizmem, co w mieście, które było stolicą III Rzeszy, tym bardziej budzić musi grozę.

Kościół ten już wcześniej był profanowany. Postępowanie w tej sprawie prowadzi berlińska policja, a Polonia jest wstrząśnięta.

– Wierni polskiej misji i sąsiedzi są zbulwersowani tym, co się stało. Wiele osób, które przechodzi tą ulicą zatrzymywały się przy plakatach i miały okazje poznać, kim był i kim jest Jan Paweł II – powiedział proboszcz ks. Marek Kędzierski.

W Niemczech tego typu aktu są zagrożone karą nawet do 3 lat więzienia, takie już dość ostre wyroki zapadały.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!