Wiadomości

W Berlinie dziecko nie zostało przyjęte do szkoły z powodu poglądów politycznych rodziców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Berlińska szkoła odmówiła przyjęcia nowego ucznia z uwagi na poglądy polityczne jego ojca, który jest politykiem prawicowej partii Alternatywa dla Niemiec.

Berlińska Szkoła Waldorfska odmówiła przyjęcia do szkoły chłopca, którego ojciec jest deputowanym do Parlamentu Europejskiego z ramienia AfD. Deputowany i jego żona byli wypytywani o ich poglądy polityczne na spotkaniu z około 20 nauczycielami, które miało miejsce pod koniec listopada.

Szkoła uznała, że poglądy rodziców stoją w sprzeczności z promowanymi przez szkołę wartościami.

„W obliczu konfliktu szkoła nie widzi możliwości przyjęcia dziecka, bowiem warunkiem koniecznym są otwartość i bezstronność – to są podstawowe warunki niezbędne dla właściwego rozwoju dziecka” – stwierdził zarząd szkoły.

– Bardzo odpowiadała nam ta szkoła. Jak mamy teraz wyjaśnić dziecku, że jego przyjaciele mogą dołączyć do szkoły Waldorfa w przyszłym roku, a my nie jesteśmy tam mile widziani? – powiedział gazecie Berliner Zeitung polityk AfD.

Detlef Hardorp, rzecznik szkół waldorfskich w rejonie Berlina, powiedział gazecie, iż „ludzie wszystkich przekonań politycznych powinni mieć możliwość wysłania swoich dzieci do szkół waldorfskich”, ale dodał zarazem, że nie wszyscy mogą zostać przyjęci, bowiem na 30 miejsc jest 140 chętnych.

/berliner-zeitung.de/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!