Wiadomości

W Bawarii wstrzymano akcję szczepień przeciw koronawirusowi

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Biuro okręgu Lichtenfels na północy Bawarii poinformowało, że pojawiły się wątpliwości, dotyczące tego, czy zachowana była właściwa temperatura w chłodzonych pojemnikach, w których transportowano szczepionkę.

„Podczas odczytywania rejestratorów temperatury umieszczonych w lodówkach pojawiły się wątpliwości co do zgodności z wymogami łańcucha chłodniczego” – podał w wydanym oświadczeniu Urząd Okręgowy Lichtenfels na północy Bawarii, największego niemieckiego landu.

Preparat firm Pfizer i BioNTech musi być przechowywany w temperaturze -70 stopni Celsjusza. Firma Pfizer zaprojektowała specjalne pojemniki transportowe wypełnione suchym lodem, aby szczepionka nie zepsuła się podczas transportu.

Okazało się, że podobne problemy pojawiły się w sumie w siedmiu miastach północnej Bawarii. Oprócz Lichtenfels, wątpliwości pojawiły się w takich północno-bawarskich miastach jak Coburg, Kronach, Kulmbach, Hof, Bayreuth i Wunsiedel. W rezultacie akcja szczepień została tam zawieszona. Podobne problemy opóźniły również kampanię szczepień w Augsburgu w południowej Bawarii.

„Szczepienie przeciwko koronawirusowi nie polega na tym, by zaszczepić się najszybciej lub kto zrobi najwięcej dawek. Bezpieczeństwo i sumienna praca na rzecz ludności mają najwyższy priorytet” – powiedział Oliver Baer, ​​starosta powiatu Hof.

/reuters.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!