Świat Wiadomości

W Australii ogłoszono stan klęski żywiołowej w związku z pandemią koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal tvp.info rząd australijskiego stanu Wiktoria, gdzie od trzech tygodni obserwowany jest gwałtowny wzrost liczby zakażeń koronawirusem, ogłosił w niedzielę stan klęski żywiołowej. W Melbourne od godziny 20 do godz. 5 rano następnego dnia ma obowiązywać godzina policyjna.
Rozporządzenie obowiązuje już od niedzieli. Tego dnia podano, że dobowy przyrost zakażeń wynosi 671, podczas gdy dzień wcześniej osiągnął poziom 397.

Premier rządu stanowego Daniel Andrews zapowiedział, że obowiązujące od 7 lipca lipca restrykcje będą przedłużone o kolejne sześć tygodni. Ponadto wprowadzone zostaną nowe ograniczenia.

W Melbourne zakupy będzie mogła robić tylko jedna osoba reprezentująca dane gospodarstwo domowe i nie więcej niż raz dziennie – poinformował Andrews. Ponadto będzie obowiązywać zasada, że nawet w ważnych sprawach mieszkańcy Melbourne nie będą mogli przemieszczać się na odległość większą niż 5 km od domu.

Premier rządu stanowego dodał, że obowiązujący od środy w Melbourne nakaz pozostania w domach i nieopuszczania ich bez ważnej przyczyny będzie rozszerzony na cały stan.

Od ubiegłego tygodnia nie tylko mieszkańcy Melbourne, ale wszyscy mieszkańcy Wiktorii mają obowiązek noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. W Geelong – drugim co do wielkości mieście Wiktorii – obowiązuje też zakaz przyjmowania gości przez mieszkańców.

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!