Świat Wiadomości

W amerykańskim serialu o carycy Katarzynie pojawią się… czarni aktorzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl zachodnia poprawność polityczna poszła tak daleko, że w nowym serialu komediowym o życiu młodej carycy Katarzyny w XVIII-wiecznej Rosji niektórych dworzan zagrali czarnoskórzy aktorzy. Dwóch z nich gra nawet rosyjskich arystokratów.

Amerykański serial „Wielka” (The Great), który miał premierę 15 maja br. na platformie Hulu, jest komedią satyryczną a jego twórcy zastrzegają się, że nie jest on wierną kopią wydarzeń historycznych. Serial żartobliwie opowiada o młodych latach przyszłej rosyjskiej cesarzowej, jak twierdzą recenzenci, z dużą dozą specyficznego humoru, który nie wszystkim musi przypaść do gustu.

Jak pisze rosyjska „Komsomolska Prawda”, mimo tych zastrzeżeń serial wywołał wiele kontrowersji i oburzenia. „Niektórzy zwracają uwagę na historyczną niewiarygodność, a inni nie rozumieją, dlaczego ciemnoskórzy aktorzy grają miejscowych dworzan” – donosi gazeta.

W „Wielkiej” rosyjskich arystokratów gra dwóch ciemnoskórych aktorów. W rolę księcia Rostowa wcielił się Abraham Popoola a księcia Arkadego gra Bayo Gbadamosi. W dostępnych w sieci filmach promocyjnych widać, że czarnoskórych aktorów grających w „Wielkiej” jest więcej.

Jak pisano na kresy.pl, w kolejnym sezonie brytyjskiego serialu historycznego The Hollow Crown, w roli królowej Małgorzaty Andegaweńskiej obsadzono czarnoskórą aktorkę Sophie Okonedo.

Poprawność polityczna pełną gębą…

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!