Wiadomości

W Albanii zatrzymano dwóch Rosjan i Ukraińca, którzy próbowali dostać się do zakładów wojskowych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Albanii zatrzymano obywateli Federacji Rosyjskiej i Ukrainy, którzy próbowali dostać się do zakładu wojskowego w mieście Gramszi – czytamy w oświadczeniu Ministerstwa Obrony Albanii.

W sobotę około 17:40 ochrona w zakładzie wojskowym zauważyła podejrzane ruchy na terenie obiektu. Szef ochrony został poinformowany, że ktoś wszedł na teren zakładu i próbował robić zdjęcia. Podczas zatrzymywania nieznanego mężczyzny ten użył „sprayu wobec dwóch żołnierzy i próbował uciec, ale dwaj żołnierze go zatrzymali”.

„Zaraz po aresztowaniu policja przetransportowała 24-letniego obywatela Rosji na teren komisariatu Gramszi w celu podjęcia dalszych działań” – czytamy w oświadczeniu. W międzyczasie dwie osoby, kobietę i mężczyznę, widziano poza obrębem zakładu. Towarzyszyli oni sprawcy i oni również zostali zatrzymywani w pobliżu zakładu.

Żandarmeria wojskowa oraz służby wywiadowcze i antyterrorystyczne zostały wysłane na miejsce zdarzenia w celu zbadania incydentu. W czasach komunizmu w albańskiej fabryce Gramszi produkowano karabin typu AK 47. Obecnie fabryka świadczy usługi produkcyjne dla przemysłu obronnego.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!