Polska Świat Wiadomości

W Afganistanie ISIS zaatakowało bazę, w której stacjonują polscy żołnierze

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal dzienniknarodowy.pl pięć rakiet uderzyło dzisiaj rano w główną bazę lotniczą Stanów Zjednoczonych w Afganistanie. Nie było żadnych ofiar ostrzału dokonanego przez grupę bojowników Państwa Islamskiego.

Atak nastąpił kilka tygodni po tym, jak bojownicy talibscy i Stany Zjednoczone osiągnęły porozumienie w sprawie wycofania wojsk międzynarodowych kierowanych przez USA w zamian za gwarancje bezpieczeństwa talibów. Bojownicy Państwa Islamskiego nie zostali jednak objęci paktem.

Baza lotnicza Bagram jest położona w prowincji Parwan, w mieście Bagram. Jest oddalona o około 50 kilometrów na północ od stolicy kraju, Kabulu.

Po zakończeniu funkcjonowania ISAF (International Security Assistance Force, Międzynarodowa Siła Wsparcia Bezpieczeństwa) powołana została nowa misja – Resolute Support, w ramach której funkcjonuje polski kontyngent wojskowy, mający za zadanie doradztwo i wsparcie szkolenia afgańskich sił bezpieczeństwa. Polacy w liczbie ok. 350 przebywają właśnie w Bagram.

Jak widać ISIS wciąż potrafi ugryźć…

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!