Europa Polska Wiadomości

Victor Orban gratuluje PISowi wygranej w wyborach paramentarnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gratuluję polskim przyjaciołom – powiedział Viktor Orban, premier Węgier. Polityk pogratulował zwycięstwa w niedzielnych wyborach parlamentarnych w Polsce Prawu i Sprawiedliwości.

Premier Victor Orban tym w wystąpieniu telewizyjnym – wygłoszonym po węgierskich wyborach samorządowych (przyniosły one zdecydowane zwycięstwo Fideszowi, choć nie obyło się bez strat: utrata władzy w Budapeszcie) – odniósł się do wyników wyborów w Polsce.

„Z punktu widzenia Węgier bardzo ważne wybory odbyły się dziś w Polsce, gdzie polska partia rządząca zdobyła większość manatów parlamentarnych i jest w stanie samodzielnie stworzyć rząd. Gratuluję polskim przyjaciołom” – powiedział Orban.

Jak wynika z sondaży late poll [opublikowanych o godz. 3.50.], w tegorocznych wyborach do parlamentu zdecydowanie zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość z 43,6 proc. poparciem. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska. Do Sejmu weszła także Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Tym samym zwycięska partia otrzyma 239 mandatów, KO – 130, Sojusz Lewicy Demokratycznej  – 46, PSL  – 30. Do parlamentu wejdzie 13 posłów Konfederacji.

Co wy na to?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!