Wiadomości

Uzbrojeni w pałki, noże i siekiery anarchiści zajęli hotel w stanie Waszyngton

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja w stanie Waszyngton w niedzielę wieczorem usunęła grupę bezdomnych oraz anarchistów z hotelu „Red Lion” w centrum Olympii, stolicy stanu Waszyngton.

Jak donosi King 5 News, około godziny 11 rano, w niedzielę policja otrzymała liczne zgłoszenia na numer alarmowy 911 od pracowników hotelu Red Lion. Informowali oni, że wiele osób, uzbrojonych w pałki, noże i siekiery, weszło na teren hotelu.

Jeden z pracowników został zaatakowany, gdy próbowali zamknąć drzwi, a pozostali uciekli do piwnicy – poinformował rzecznik policji w Olympii.

Wszystko zaczęło się w sobotę popołudniu. Grupa licząca około 35 osób i nazywająca siebie Oly Housing Now zajęła hall i 17 pokoi, czyli czwarte i piąte piętro. Według policji, członkowie grupy umieścili w oknach czarne tablice. Pracownicy hotelu wciąż ukrywali się w piwnicy, tam też udali się goście hotelowi z około 40 pokoi.

Anarchiści ogłosili, że pozostaną w hotelu do czasu, aż Hrabstwo Thurston przyzna fundusze na mieszkania dla bezdomnych.

Emma Deitz, jedna z liderek Oly Housing Now, powiedziała gazecie, że była wolontariuszką w grupie Olympia Anarchist Mutual Aid, która dostarcza takie rzeczy jak grzejniki propanowe, koce, środki do dezynfekcji rąk i żywność ludziom mieszkającym w obozach namiotowych.

Powiedziała, że ​​połączenie deszczu, zimna i szczurów sprawia, że ​​warunki są tam nie do zniesienia, i powiedziała, że ​​Oly Housing Now powstała specjalnie na ten weekendowy protest.

W wyniku akcji policji, dwanaście osób zostało aresztowanych. Uratowano pracowników hotelu, którzy schronili się w piwnicy.

/Daily Mail/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!