Wiadomości

Ustawa o wolności słowa w internecie. „To dobry moment”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

To jest najlepszy czas, aby przyspieszyć prace nad projektem przepisów o wolności słowa w internecie i jak najszybciej skierować go do Sejmu – powiedział w piątek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. W środę usunięty został przez administratora z Facebooka profil Konfederacji. Na konferencji prasowej Ziobro podkreślił konieczność zabezpieczenia interesów polskich obywateli.

– Jest rzeczą absolutnie niebywałą i nieakceptowalną, żeby w polskim państwie ktoś, prywatny właściciel medium, w tym wypadku społecznościowego, mógł tak głęboko ingerować i naruszać sferę wolności debaty politycznej i wpływać na przyszły wynik wyborów – mówił Zbigniew Ziobro.

W jego opinii „nie ulega wątpliwości, że wypracowana przez długie lata relacja między danym środowiskiem politycznym a jego odbiorcami poprzez tego typu ingerencje napotyka bardzo poważne przeszkody i w konsekwencji rokuje na możliwości sprawnej komunikacji z wyborcami”.

Ziobro podkreślił, że „o demokracji możemy mówić wtedy i tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z gwarancją wolności słowa i debaty”. – To są te wartości w samym centrum demokracji i te wartości takimi decyzjami wielkich korporacji internetowych i mediów społecznościowych jawnie zagrożone i naruszane – powiedział.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!