Wiadomości

Ustawa medialna już na tym posiedzeniu Sejmu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Bardzo możliwe, że głosowanie nad ustawą medialną odbędzie się na tym posiedzeniu Sejmu – poinformował Ryszard Terlecki.

Projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji wywołał gorącą dyskusję. Opozycja przekonuje, że ma ona doprowadzić do odebrania koncesji TVN. PiS zapewnia, że przepisy mają zapobiec przejmowaniu przez podmioty spoza UE podmiotów w Polsce i wpływaniu na debatę medialną. Zapisy nowelizacji mówią, że mogą nadawać jedynie takie media, w których udział zagranicznego kapitału nie przekracza 49 procent, chyba że nadawca ma siedzibę na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

O ustawę pytany był dzisiaj w Sejmie wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

– Ta ustawa jest w porządku obrad, natomiast to nie znaczy, że ta ustawa jest przeciwko komukolwiek. To jest ustawa, która porządkuje prawo dotyczące funkcjonowania mediów – mówił, dodając, że “bardzo możliwe”, że głosowanie nad nią odbędzie się na tym posiedzeniu Sejmu. – Na razie mamy spokojną większość – zaznaczył.

Ryszard Terlecki był również pytany o wdrażanie uchwały sanacyjnej.

– To jest lista niedługa tych, którzy zasiadali w radach nadzorczych czy w zarządach spółek Skarbu Państwa. Te osoby już zwykle złożyły rezygnację. Na pewno nie przekracza to dziesięciu osób. Ja w tej chwili nie wiem dokładnie – stwierdził.

Wicemarszałek Sejmu poinformował również, że w środę rozpatrzony zostanie wniosek o wotum nieufności wobec ministra Czarnka, a w piątek i sobotę odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS.

– Jak znam życie to państwa najbardziej interesuje sprawa wotum nieufności wobec ministra edukacji. Ten punkt będzie rozpatrywany w środę wieczorem. No i też od razu po tym punkcie odbędzie się głosowanie. Co do szczegółowego programu tego posiedzenia to rano w środę odbędzie się prezydium Sejmu, które jeszcze ustali ewentualne szczegóły czy zmiany, ale ten harmonogram, o którym mówię, czyli trzy dni i głosowania piątek będzie zachowany – mówił.

– Chcę też powiedzieć, że w sobotę, znaczy w piątek i sobotę odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu naszego i takie no podsumowujące dotychczasowe działania w sprawie Polskiego Ładu, te działania, które odbywamy w terenie. Plany na najbliższe miesiące jeżeli chodzi o promocję Polskiego Ładu, ale także takie spotkanie, które będzie dowodem konsolidacji klubu i ścisłej współpracy naszych posłów z naszym rządem – dodawał Terlecki.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!