Świat Wiadomości

USA: Zawieszono licencję prawniczą Rudiego Giulianiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal kresy.pl sąd apelacyjny w Nowym Jorku zawiesił w czwartek licencję prawniczą Rudiego Giulianiego – poinformował New York Times. Według sądu składał on fałszywe oświadczenia, próbując skłonić sądy do unieważnienia przegranej Donalda Trumpa w wyścigu prezydenckim.

Jak poinformował New York Times, sąd apelacyjny w Nowym Jorku zawiesił w czwartek licencję prawniczą Rudiego Giulianiego. Według sądu składał on fałszywe oświadczenia, próbując skłonić sądy do unieważnienia przegranej Donalda Trumpa w wyścigu prezydenckim.

Komisja dyscyplinarna zwróciła się do sądu o zawieszenie licencji Giulianiego, ponieważ naruszył on zasady etyki zawodowej, propagując teorię, że wybory zostały wygrane w wyniku oszustwa. Sąd zgodził się i stwierdził, że zawieszenie powinno być natychmiastowe, mimo że postępowanie dyscyplinarne nie zostało jeszcze zakończone, ponieważ istnieje „bezpośrednie zagrożenie” dla społeczeństwa.

„Powaga niepodważalnego przewinienia pozwanego nie może być niedoceniona” – napisał sąd. „Ten kraj jest rozdzierany przez ciągłe ataki na legalność wyborów w 2020 roku i naszego obecnego prezydenta, Josepha R. Bidena”.

Trump nazwał zawieszenie politycznie motywowanym „polowaniem na czarownice”, podczas gdy Giuliani powiedział, że to „hańba”. Opinia sądu, jak powiedział Giuliani, była oparta na pogłoskach i „mogła zostać napisana przez Demokratyczny Komitet Narodowy ”.

„Związek adwokacki powinien przyznać mi nagrodę”, powiedział republikanin słuchaczom WABC-AM. „Broniłem niepopularnego klienta. Grożono mi śmiercią. Odebrano mi znaczną część moich dochodów. Straciłem przez to przyjaciół. „To się dzieje, żeby mnie uciszyć” – dodał. „Chcą ciszy Giulianiego”.

Orzeczenie uniemożliwi Giulianiemu reprezentowanie klientów jako prawnik. Sąd uznał, że Giuliani, jako prawnik Trumpa, „komunikował ewidentnie fałszywe i wprowadzające w błąd oświadczenia sądom, prawodawcom i ogółowi społeczeństwa”.

Giuliani, były burmistrz Nowego Jorku i amerykański prawnik na Manhattanie, twierdził, że śledztwo naruszyło jego prawo do wolności słowa wynikające z Pierwszej Poprawki i że nie składał świadomie fałszywych oświadczeń. Sąd odrzucił te argumenty. „Fałszywe oświadczenia mające na celu wywołanie utraty zaufania wyborów i wynikająca z tego utrata zaufania do rządu generalnie szkodzą prawidłowemu funkcjonowaniu wolnego społeczeństwa” – napisał sąd.

Mimo to Giuliani będzie mógł walczyć z zawieszeniem, a nawet wezwać świadków w ramach swojej sprawy, prawnicy Giulianiego powiedzieli, że oczekują, że zostanie on przywrócony „gdy kwestie zostaną w pełni zbadane podczas przesłuchania”.

Zawieszenie ma miejsce, gdy Giuliani jest badany przez prokuratorów federalnych w związku z jego interakcjami z osobami na Ukrainie. Agenci federalni przeprowadzili nalot na dom i biuro Giulianiego w kwietniu, zabierając urządzenia elektroniczne, w tym telefony i komputery.

Giuliani powiedział, że jest niewinny jakichkolwiek wykroczeń i że śledztwa są motywowane politycznie.

Typowe czystki…

Źródło: kresy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!