Świat Wiadomości

USA zanotowało rekordowy przyrost zarażeń koronawirusem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal 300gospodarka.pl liczba nowych przypadków zarażenia koronawirusem w Stanach Zjednoczonych wyniosła w ciągu ostatniej doby 77300 – to najwyższy dobowy przyrost zarażeń zanotowanych w tym kraju od początku pandemii, wynika z danych Uniwersytetu Johna Hopkinsa.

Dotychczas największą liczbę nowych zarażeń w ciągu jednego dnia odnotowano 10 lipca, gdy w ciągu 24 godzin liczba przypadków COVID-19 wzrosła w USA o 67800.

Rekordowy przyrost zakażeń w ciągu ostatniej doby stwierdzono w 30 spośród 50 amerykańskich stanów. Najwięcej w Arizonie, Kalifornii, na Florydzie i w Teksasie.

„Jeśli Floryda byłaby niepodległym państwem, zajęłaby czwarte miejsce w rankingu państw z największą liczbą zakażonych, po Stanach Zjednoczonych, Brazylii oraz Indiach. W czwartek poinformowano tam o 15 tys. nowych zakażeniach” – napisał Reuters.

Stany Zjednoczone są w tej chwili państwem najbardziej dotkniętym pandemią koronawirusa na całym świecie. Jak dotąd liczba przypadków zarażenia SARS-CoV-2 wyniosła w tym państwie 3576221, w tym 138358 ofiar śmiertelnych.

Co wy na to?

Źródło: 300gospodarka.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!