Świat Wiadomości

USA: W stanie Vermont czarni mają pierwszeństwo w dostępie do szczepionek

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal salon24.pl amerykański stan Vermont wprowadził preferencje rasowe w akcji szczepień przeciwko COVID-19. Afroamerykanie dostaną szczepionki szybciej niż Biali. Jeżeli ktokolwiek w gospodarstwie domowym identyfikuje się jako Czarny to wszystkie osoby w tej rodzinie  powyżej 16 roku życia będą mogły szybciej przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19. Jeżeli jesteś Biały to musisz mieć ponad 50 lat aby otrzymać szczepionkę. Wyjątkiem są osoby pracujące w służbie zdrowia, nauczyciele i ludzie przewlekle chorzy.

W krajach zachodnich powszechne są głosy wzywające do wprowadzania podobnych przywilejów. W Wielkiej Brytanii, Sadiq Khan, burmistrz Londynu proponował wprowadzenie preferencji rasowych dla niebiałych osób  podczas akcji szczepień w tym kraju.

National Health Service starała się wycofał lekarzy z mniejszości etnicznych z pierwszej linii frontu podczas walki z epidemią. Uznano, że personel z grupy BAME powinien być przydzielony do obowiązków, które narażają ich na mniejsze ryzyko zakażenia koronawirusem.

Z każdym dniem posuwają się coraz dalej…

Źródło: salon24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!