Świat Wiadomości

USA: W Georgii zakazano aborcji po wykryciu bijącego serca dziecka. Oczywiście lewactwu z Hollywood to sie nie podoba

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak możemy przeczytać na portalu pch214.pl gubernator stanu Georgia, Brian Kemp podpisał prawo zabraniające dokonania aborcji po wykryciu bicia serca dziecka. Inicjatywa spotkała się z protestem hollywoodzkich gwiazd zapowiadających bojkot stanu. Dodatkowo, American Civil Liberties Union (ACLU) zapowiedziała zgłoszenie ustawy do sądu.

„The Living Infants Fairness and Equality Act (…) przyznaje to co wielu wiedziało już od wielu lat. Uznaje, tak jak mówi nam nauka, że dziecko w łonie matki jest żyjącą, odrębną istotą, której należy się ochrona prawna” – podkreślał Kemp podczas ceremonii podpisania ustawy. „Zdrowy rozsądek mówi nam, że jeżeli pokażemy przedszkolakowi płód w łonie matki z bijącym sercem i określoną grupą krwi to nie będzie miało wątpliwości, że to na co patrzy to dziecko” – dodał.

Republikański gubernator nie ma wątpliwości, że inicjatywa zostanie zbombardowana w sądzie federalnym. „Naszym zadaniem jest robić to co właściwe, a nie to co proste” – tłumaczy. Rzeczywiście, lokalna komórka ACLU (organizacji założonej w celu ochrony praw człowieka wynikających z Konstytucji) zapowiedziała podanie ustawy do sądu. „Każdy sąd federalny, który został zawiadomiony w podobnych sprawach, uznawał tego typu ustawy za niekonstytucyjne” – powiedziała rzeczniczka ACLU, Sean Young.

Jest to pokłosie decyzji Sądy Najwyższego Roe kontra Wade z 1973 roku, na mocy którego został stworzony precedens dopuszczający aborcję na życzenie w całych Stanach Zjednoczonych. Widzimy jak na tej podstawie, raz z razem podobne inicjatywy o charakterze pro-life są torpedowane przez sądy federalne.

W krytykę nowo ustanowionego prawa włączył się świat Hollywood. Alyssa Milano zapowiedziała bojkot całego stanu w momencie wejścia w życie nowej ustawy. Do apelu aktorki przyłączyły się także inne gwiazdy; Alec Baldwin, Rosie O’Donell, Seann Penn, Mia Farrow, Ben Stiller, Mark Hamill czy Natalie Portman. Za aktorami podążyły niektóre korporacje takie jak Coca-Cola czy Amazon.

Podobne inicjatywy podjęto w innych stanach gdzie zwyciężyli republikanie. Ustawy zakazujące aborcji po wykryciu bicia serca dziecka przyjęto na Florydzie, w Mississippi, Missouri, Ohio, Południowej Karolinie, Tennessee czy Teksasie. Sąd Federalny zdążył uznać za niekonstytucyjne podobne prawa przyjęte w stanach Ihowa, Kentucky, Dakocie czy Arkansas. Bardzo prawdopodobne, że podobny los czeka inicjatywę z Georgii. Politycy pro-life w tej sprawie liczą na interwencję zdominowanego przez konserwatywnych sędziów Sądu Najwyższego, który może przywrócić zakaz aborcji, jednocześnie odwrócając skutki Roe kontra Wade. Do tego jednak jeszcze daleka droga, a Sąd Najwyższy czeka w przyszłości na tym polu prawdziwa batalia.

Jak to skomentujecie?

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!