Świat Wiadomości

USA: Środowiska pro-life wzywają Donalda Trumpa do zaprzestania finansowania Planned Parenthood

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal pch24.pl  następstwie przyjęcia przez władze Nowego Jorku prawa do przeprowadzenia aborcji w dziewiątym miesiącu ciąży, liderzy ruchów pro-life w Stanach Zjednoczonych wzywają prezydenta Donalda Trumpa by dotrzymał swoich przedwyborczych zapowiedzi i zakończył finansowanie Planned Parenthood z funduszy publicznych.

„Skoro Kongres nie chce zająć się sprawą, wzywamy do tego ciebie” – napisano w liście podpisanym przez przedstawicieli amerykańskich ruchów obrońców życia takich jak: March for Life Action, Students for Life America, Live Action i kilku innych. Autorzy podkreślają, że wobec bierności Kongresu przejętego w ostatnich  wyborach przez Demokratów, są inne „jednostronne” drogi by wprowadzić zakaz finansowania działań aborcyjnego konglomeratu z pieniędzy podatników.

Jednocześnie przypomnieli amerykańskiemu prezydentowi o przedwyborczych zapowiedziach, w których Trump obiecywał „zaprzestanie finansowania Planned Parenthood jeżeli będą kontynuować przeprowadzanie aborcji, oraz przeznaczenie zaoszczędzonych w ten sposób pieniędzy na finansowanie innych ośrodków medycznych oferujących kompleksową opiekę dla kobiet w ciąży”. Zdaniem autorów listu, jest to kluczowy element, który może realnie zmienić sposób działania największego dostawcy usług aborcyjnych w USA.

Mimo, że wpływy z publicznej kasy stanowią ok. 90 proc. budżetu firmy, przedstawiciele PP już jakiś czas temu wskazywali, że tak naprawdę nie potrzebują państwowego finansowania. Według nich, przychody z oferowanych usług osiągnęły w ostatnich latach rekordowe rozmiary. Głównym źródłem dochodów firmy wydaje się bowiem oferowanie płatnych „usług” aborcyjnych, których liczba w ostatnich latach znacznie wzrosła, w porównaniu z innymi zabiegami oferowanymi przez PP.

Autorzy podziękowali Trumpowi za dotychczasowe starania w celu wprowadzenia lepszej ochrony życia. Do działań tych należy nominowanie na stanowiska sędziowskie niemal 51 kandydatów o poglądach pro-life i wyraźne wsparcie dla inicjatywy ustawodawczej mającej na celu całkowity zakaz finansowania aborcji z funduszy publicznych.

„Jesteś jedyną osobą w Ameryce, która może zakończyć przymusowy współudział podatników w rzezi jaką jest zabijanie niemal 320 tys. niewinnych dzieci każdego roku”- zaznaczono w liście do prezydenta USA.

Czy prezydent Stano Zjednoczonych dotrzyma słowa? Piszcie w komentarzach.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!