Świat Wiadomości

USA: Senat rozpoczął procedurę impeachmentu Donalda Trumpa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl kontrolowanym przez Demokratów Senacie rozpoczęła się pierwsza w historii procedura impeachmentu byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Donald Trump został oskarżony o podżeganie do powstania przeciw rządowi, w związku atakiem jego zwolenników na Kapitol.

W pierwszym dniu procesu, Senat zadecydował, że procedura jest zgodna z konstytucją Stanów Zjednoczonych. Członkowie izby wyższej Kongresu opowiedzieli się za tym w głosowaniu stosunkiem głosów 56 : 44.

13 stycznia przegłosowano artykuł impeachmentu Trumpa w związku z atakiem jego zwolenników na Kapitol 6 stycznia br. Zginęło wtedy pięć osób, w tym jeden policjant. Jednak pomyślne, z punktu widzenia Demokratów, zakończenie procesu jest mało prawdopodobne. Zwolennicy byłego prezydenta wskazują, że działania ich przeciwników to zwykły „teatr polityczny”.

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Ale by skazać Trumpa, potrzeba głosów 67 ze 100 senatorów. Oznacza to, że do 51 Demokratów musiałoby się dołączyć co najmniej 16 Republikanów. Według komentatorów jest to mało prawdopodobne.

Donald Trump jest trzecim prezydentem w historii USA, wobec którego zainicjowano procedurę impeachmentu, ale pierwszym, wobec którego tę inicjatywę podjęto dwukrotnie. W zeszłym roku uniewinniono go od zarzutów „nadużycia władzy i utrudniania działań Kongresu”.

Nie uda im się…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!