Polska Wiadomości

Rafał Ziemkiewicz punktuje Jarosława Kaczyńskiego w sprawie przedsiębiorców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com zaostrza się wojna na linii PiS-przedsiębiorcy. Władza od miesięcy zakazuje działalności wielu branżom w imię walki z koronawirusem. Publicysta Rafał Ziemkiewicz w ostrych słowach komentuje najnowsze wytyczne płynące ze strony rządzących.

„Do minimum ograniczyć postępowania sprawdzające i jak najszybciej wdrażać postępowania karne wobec wznawiających działalność przedsiębiorców” – takie polecenia wysłał kilka dni temu do wszystkich prokuratorów regionalnych zastępca Prokuratora Generalnego i prokurator Prokuratury Krajowej Krzysztof Sierak.

Pismo zastępcy Prokuratora Generalnego Krzysztofa Sieraka, prokuratora Prokuratury Krajowej z 4 lutego 2021 r. adresowane jest do wszystkich prokuratorów regionalnych w Polsce.

Wśród zaleceń zaleceń znalazło się m.in. ograniczenie prowadzenia czynności sprawdzających do niezbędnego minimum i przystępowanie jak najszybciej do właściwej formy postępowania przygotowawczego.

Kolejne z zaleceń dotyczy tego, aby w toku postępowania przygotowawczego należy inicjować działania Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Jeszcze inne tego, aby w ramach postępowania karnego należy w stosunku do podejrzanych, a następnie oskarżonych, każdorazowo rozważać możliwość wdrożenia środków, o jakich mowa odpowiednio w art. 276 kpk. i art. 39 pkt. 2 kk.

Krótko mówiąc, zalecenia oznaczają, że każdy z przedsiębiorców, który walczy o przetrwanie i otwiera biznes mimo zakazów (nielegalnych) rządu, ma stać się celem prokuratury.

Działania te w ostrych słowach skomentował Rafał Ziemkiewicz.

„Przedsiębiorcy dla Kaczyńskiego tym, kim kibole dla Tuska. Z tym że u Jaro to głębsze, takie typowo inteligenckie – zawsze uważał prywaciarzy za wyzyskiwaczy ludzi pracy i w najlepszym razie nieprzyłapanych kombinatorów” – napisał na Twitterze publicysta.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!