Świat Wiadomości

USA: Sąd uniewinnił imigranta oskarżonego o morderstwo. Trump: “to całkowita parodia sprawiedliwości”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

32-letnia Amerykanka została postrzelona, kiedy wraz ze swoim ojcem i przyjacielem rodziny spacerowała po molo w San Francisco w lipcu 2015 r. Obrońcy skazanego utrzymywali, że ich klient znalazł na molo skradzioną kilka dni wcześniej broń, która miała “po prostu wypalić”. Kula odbiła się rykoszetem od betonowego chodnika, a następnie śmiertelnie postrzeliła kobietę.

Garcia Zarate został uznany za niewinnego morderstwa pierwszego i drugiego stopnia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci Kate Steinle i napaści z użyciem półautomatycznej broni palnej. Mężczyzna odpowie tylko za nielegalne posiadanie broni. Obrady trwały sześć dni. Zdania amerykańskiego społeczeństwa na temat wyroku są podzielone.

Wyrok uniewinniający został skomentowany na Twitterze przez Donalda Trumpa. – Zabójca Kate Steinle wielokrotnie powracał do USA dzięki słabo chronionym przez Obamę granicom, zawsze popełniał przestępstwa i był agresywny, te informacje nie zostały jednak wykorzystane w sądzie. Jego uwolnienie to całkowita parodia sprawiedliwości. Wybudujmy mur – pisał prezydent USA.

Źródło: radiozet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!