Świat Wiadomości

USA: Ponad 100 kongresmenów i 19 prokuratorów generalnych złożyło wnioski o unieważnienie zwycięstwa Bidena w czterech stanach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl do Sądu Najwyższego USA wpłynął pozew o anulowanie zwycięstwa Joe Bidena w wyborach prezydenckich w czterech stanach Georgii, Michigan, Pensylwanii oraz Wisconsin. Pod dokumentem podpisało się ponad 100 republikańskich członków Kongresu i 19 stanowych prokuratorów generalnych.

Pozew złożył w Sądzie Najwyższym prokurator generalny Teksasu Ken Paxton. We wniosku podkreślono, że Georgia, Michigan, Pensylwania i Wisconsin niegodnie z konstytucją zmieniły procedury wyborcze.

Oprócz Paxtona pod pozwem podpisało się 18 prokuratorów ze stanów, w których wygrał Donald Trump oraz 106 republikańskich członków Izby Reprezentantów.

Przedstawiciele zaskarżonych stanów ocenili, że pozew ma podłoże czysto polityczne. Przypomnieli, że sądy federalne i stanowe niższych instancji odrzuciły dziesiątki pozwów sztabu Donalda Trumpa i jego zwolenników uznając, że nie przedstawili żadnych dowodów na oszustwa wyborcze.

​Wszystkie 50 amerykańskich stanów certyfikowało wyniki wyborów prezydenckich. Według oficjalnych rezultatów, Joe Biden zdobył 306 głosów elektorskich, a Donald Trump 232. Kolegium Elektorów ma wybrać prezydenta Stanów Zjednoczonych 14 grudnia.

Walka wciąż trwa…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!