Świat Wiadomości

USA: Netflix chce bojkotować stan Georgia za wprowadzenie zakazu przeprowadzania aborcji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl Netflix Inc poinformował we wtorek, że przemyśli swoje inwestycje w produkcję filmową i telewizyjną w stanie Georgia, jeśli zostanie tam wdrożone nowe prawo broniące życia dzieci poczętych.

Jedna z największych na świecie telewizji internetowych zapowiedziała, że jej głównym celem jest wspieranie organizacji i ludzi zajmujących się „obroną podstawowych praw człowieka”. Zdaniem przedstawicieli Netflixa takim właśnie prawem jest prawo do aborcji na życzenie.

„Zatrudniamy wiele kobiet, pracujących nad produkcjami w Georgii, których prawa, wraz z milionami innych, zostaną poważnie ograniczone przez to prawo”, stwierdził w wydanym oświadczeniu Ted Sarandos, szef Netflixa ds. treści.

„Będziemy współpracować z Amerykańskim Związkiem Swobód Obywatelskich (ACLU) i innymi grupami, aby walczyć z tym prawem w sądzie. Biorąc pod uwagę, że prawodawstwo nie zostało jeszcze wdrożone, będziemy nadal tam produkować nasze filmy, jednocześnie wspierając partnerów i artystów, którzy zdecydują się tego nie robić. Natomiast jeśli prawo kiedykolwiek wejdzie w życie, ponownie zastanowimy się nad całym naszym inwestowaniem w Georgii” – podkreślił Sarandos.

7 maja Brian Kemp gubernator Georgii podpisał przepisy zakazujące aborcji po tym, gdy lekarz może wykryć bicie serca dziecka, czyli około szóstego tygodnia ciąży. Nowe prawo ma wejść w życie 1 stycznia 2020 roku.

Czyżby prywatna firma chciała ingerować w suwerenna politykę Georgii? Jak to skomentujecie.

Źródło: nczas.com

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!