Świat Wiadomości

USA: Nastolatek został oskarżony o przygotowywanie zamachu ponieważ grał w grę komputerową na terenie szkoły

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal radiozet.pl Sean Small, nastolatek uczęszczający do szkoły w Indianie, nagrał i udostępnił na Facebooku, jak grając w grę The Walkig Dead: Our World w trybie AR zabija zombie na tle szkolnych korytarzy i innych uczniów. Został aresztowany jako podejrzany o przygotowywanie zamachu.

The Walking Dead: Our World to gra Augmented Reality, która działa podobnie jak Pokemon GO – lokalizacja gracza ustalana jest na podstawie sygnału GPS, a na ekranie wyświetlana jest mapa okolic z naniesionymi elementami świata gry – w przypadku Walking Dead są to zombi.

Do zadań gracza należy ich likwidowanie – można to robić w widoku domyślnym lub w trybie Augmented Reality, czyli rozszerzonej rzeczywistości, w którym generowany przez aplikację obraz nanoszony jest na rzeczywisty obraz okolic rejestrowany przez wbudowaną w smartfona kamerę.

Tak tryb prezentuje się w praktyce:

Opublikowany przez Smalla film został pokazany dyrekcji szkoły, która zareagowała surowo – wszczęto procedurę wykreślenia gracza z listy uczniów, złożono też donos na policję. Szkoła przekazała służbom informacje, że Sean „stworzył komputerowe wizerunki studentów i zabijał ich na korytarzach”.

Gracz został aresztowany na terenie szkoły, policja przeszukała jego rzeczy, ale nie znalazła broni ani innych nielegalnych towarów. Mimo tego postawiono mu zarzut zastraszania – nastolatek nie przyznał się do winy i został wypuszczony po wpłaceniu kaucji w wysokości 1000 dolarów.

Proces nastolatka odbędzie się 23 października 2018 roku.

I co wy na to? Czy aby nei ejst przesada? Czekamy an wasze komentarze.

Źródło: radiozet.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!