Wiadomości

USA: jezuiccy studenci nazywają biskupa „bigotem”, bo… kazał usunąć flagę LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jezuicka uczelnia College of the Holy Cross została „ozdobiona” flagami ideologii LGBT i rasistowskiego, neomarksistowskiego ruchu Black Lives Matter, co spotkało się reprymendą miejscowego biskupa. „Postępowi” studenci nie pozostali dłużni, inicjując petycję, w której określają swego pasterza „ignorantem i bigotem” – informuje portal pch24.pl.

Uczniowie katolickiej szkoły w Worcester w stanie Massachusetts uruchomili internetową petycję, której celem jest „wykluczenie” bp. Roberta McManusa z uroczystości zakończenia roku szkolnego. „Sprzeciwiając się naszym wartościom, Biskup nalegał, aby usunąć flagi Black Lives Matter i Dumy z naszego kampusu i zagroził konsekwencjami utraty katolickiej tożsamości szkoły” – stwierdzają zbuntowani uczniowie.

Autorzy nazywają bp. McManusa „ignorantem i bigotem”, ponieważ nie sprzyja on neomarksistowskim ideologiom, reprezentowanym przez lobby LGBT i zwolenników tzw. krytycznej teorii rasy. Ich zdaniem hierarcha jest „przeciwny ideałom, wartościom i misji” jezuickiej placówki.

Akcję studentów skrytykował dyrektor Ligi Akcji Katolickiej w Massachusetts CJ Doyle, określając ich postawę jako „zdumiewającą zuchwałość”. – Ta petycja pokazuje, że ​​duża liczba z tych, którzy pracują, nauczają i studiują w Świętym Krzyżu, to postchrześcijańscy, burżuazyjni konformiści kulturowi, podporządkowani opinii laickich elit, które wierzą, że katolicyzm musi zostać zmarginalizowany w nominalnie katolickiej instytucji – ocenia.

/pch24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!