Wiadomości

USA: Jeden z gości restauracji zastrzelił rabusia grożącego innym klientom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W restauracji Taqueria znajdującej się w Teksasie jeden z klientów zastrzelił rabusia, który przeprowadzał napad w południowo-zachodniej części miasta Houston. Pedro Lopez, właściciel lokalu, powiedział, że on i jego pracownicy wciąż są w szoku. W sieci pojawiło się szokujące nagranie z monitoringu restauracji a gość, który „wymierzył sprawiedliwość” został przez media okrzyknięty „dzielnym klientem”.

Zdarzenie miało miejsce 5 stycznia około godziny 23:30. W lokalu znajdowało się około dziesięciu niczego nie spodziewających się gości, gdy nagle wszedł zamaskowany rabuś. Celował w ludzi bronią i, jak przekazał porucznik Willkens z departamentu policji w Houston, zażądał od nich portfeli i telefonów komórkowych.

Na nagraniu z monitoringu widać moment, w którym niektórzy klienci leżą na podłodze gdy złodziej krzyczy i grozi innym bronią. Gdy podejrzany skierował się w stronę wyjścia, jeden z klientów wstał i strzelił do niego kilka razy. Jak przekazała policja, podejrzany zginął na miejscu zdarzenia. Poniżej załączony materiał wideo, uwaga: zawiera drastyczne sceny.

Śledczy nie zidentyfikowali podejrzanego ani osoby, która według nich go zabiła. Klienci wyszli, zostawiając właściciela i pracowników w sklepie. Policja opublikowała też zdjęcia mężczyzny, który miał zastrzelić podejrzanego. Na zdjęciach jest również jego pojazd.

/i.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!