Świat Wiadomości

USA: „Floryda wybrała wolność zamiast faucismu”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak donosi portal medianarodowe.com gubernator Florydy Ron DeSantis w swoim przemówieniu ostro skrytykował doradcę prezydenta Bidena ds. koronawirusa, Anthony’ego Fauci’ego. Jak podkreślił, „Floryda wybrała wolność zamiast faucismu”.

Przemawiając podczas szczytu poświęconego wolności religijnej, zorganizowanego przez Sojusz Obrony Wolności (Alliance Defending Freedom – ADF), Ron DeSantis przekonywał, że politycy muszą zrobić coś więcej niż tylko przyjąć listę konserwatywnych haseł. Powiedział, że powinni oni “mieć kręgosłup i środki, by być gotowymi stanąć w obronie tych słusznych rzeczy, kiedy robi się ciężko, kiedy światła stają się gorące, kiedy ludzie rzucają w ciebie różnymi rzeczami i próbują cię oczernić. To jest właśnie to, gdzie moim zdaniem guma spotyka się z drogą”.

Składasz przysięgę, aby wspierać i bronić Konstytucji, i musisz być gotowy, aby to zrobić bez strachu lub łaski, i musisz być stanowczy, i musisz wykonać zadanie. Odmawianie prawidłowego rządzenia lub nawet rządzenia w ogóle z obawy przed jakimikolwiek zewnętrznymi konsekwencjami jest tchórzostwem, a my nie możemy mieć tchórzliwych ludzi na tych stanowiskach w tym momencie naszej historii

– podkreślił gubernator Florydy.

DeSantis dodał, że „środowiska akademickie, komercyjne media, przemysł technologiczny, wielki biznes – wszystkie te środowiska w różnym stopniu przyjmują lewicową, obłąkańczą perspektywę”.

Większość z nich jest całkowicie wrogo nastawiona do wszelkiego rodzaju konserwatywnych wartości czy tradycyjnych zasad. To jest po prostu pewne. Tak więc, dobrze o tym wiesz wchodząc do gry. Tak właśnie wygląda pole bitwy i jeśli staniesz w obronie prawdy, to pod wieloma względami spotkasz się z gniewem tych instytucji. Media prawie na pewno będą próbowały cię oczerniać, Big Tech może cię cenzurować, a wielki biznes może nawet próbować cię bojkotować, bojkotować twój stan, bojkotować twoją jurysdykcję, ale to jest to, co musisz być skłonny znosić

Gubernator DeSantis w swoim przemówieniu poruszył także takie tematy jak wolność religijna czy transgenderowi sportowcy. Zabrał również głos w sprawie COVID-19.

Kiedy ludzie [pytają], co zrobiłeś na Florydzie? Odpowiadam bardzo krótko i jasno: Floryda wybrała wolność zamiast faucizmu. Nie miałem zamiaru pozwolić, aby stan został poddany faucizmowi

– powiedział.

Tym samym odniósł się do Anthony’ego Fauci’ego, publicznie nawołującego w USA do prowadzenia restrykcyjnej polityki w kontekście COVID-19, m.in. lockdownu.

Co wy na to?

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!