Świat Wiadomości

USA: 223 osoby zmarły na COVID-19 mimo przyjęcia szczepionki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu rp.pl do 10 maja amerykańskie Centra ds. Kontroli i Prewencji Chorób otrzymały doniesienia o 1 359 przypadkach hospitalizacji z powodu COVID-19 bądź zgonów u osób w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19 – informuje CNN.

Do 10 maja w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 było w USA 115 mln osób.

Z  1 359 ostrych przypadków COVID-19, do których doszło mimo zaszczepienia, 223 skończyły się śmiercią zakażonych.

1 080 przypadków zakażenia mimo zaszczepienia dotyczyły osób w wieku 65 lub więcej lat. Dane na ten temat pochodzą z 46 amerykańskich stanów.

Jako przypadki zakażenia “przełamującego” szczepienie (ang. breakthrough case) CDC traktuje te przypadki, gdy do zakażenia dochodzi co najmniej dwa tygodnie po otrzymaniu przez zakażonego drugiej dawki szczepionki (w przypadku szczepionek Pfizer/BioNTech i Moderna), bądź dwa tygodnie po otrzymaniu dawki jednodawkowej szczepionki Johnson&Johnson.

CDC przyznaje, że liczba takich zakażeń prawdopodobnie jest niedoszacowana, a dane nie są kompletne, ale pozwalają “ustalić wzorce”.

“Przypadki przełamania (szczepionki) zdarzają się u małego odsetka zaszczepionych” – pisze agencja. “Do dziś nie zauważyliśmy żadnych niespodziewanych wzorców (takich zakażeń) jeśli chodzi o cechy demograficzne lub rodzaj szczepionki” – dodaje.

Co o tym myślicie?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!