Wiadomości

Urzędniczka-podróżniczka – a wszystko na koszt podatnków

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie od dziś wiadomo, że praca w instytucjach samorządowych wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Tak na przykład wicedyrektor Katowice Miasto Ogrodów Tamara Kamińska zmuszona była odbyć wiele uciążliwych podróży zagranicznych, o czym pisze portal infokatowice.pl.

Tak na przykład w 2018 roku Tamara Kamińska zmuszona była wyprawić się na Jamajkę, gdzie przebywała od 14 do 21 lutego. Wyjazd kosztował nieco ponad 9,7 tys. zł. Było to „obowiązkowe spotkanie podsieci Miast Muzyki”, a rezultatem wyprawy na Jamajkę była: „decyzja o wymianie artystycznej między miastami muzyki w latach 2020-2022”.

W maju Kamińska pojechała także do Szwecji, na „walne zgromadzenie sieci ICORN, wzięła udział w obowiązkowym zebraniu nowych miast członkowskich mających przystąpić do sieci. Wyjazd od 2-5.05.2018 kosztował ponad 3,5 tys. zł. Natomiast wizyta od 15-18.05.2018 w Rotterdam w Holandii kosztowała ponad 6,1 tys. zł. Oprócz Tamary Kamińskiej udała się tam inna pracowniczka KMO Martyna Markowska (za którą zapłacono również ponad 6,1 tys. zł) oraz Łukasz Kałębasiak (od 17-20.05.2018 r.), którego wyjazd kosztował nieco ponad 5,8 tys. zł. Wysłannicy instytucji wzięli udział w targach i festiwalu Classical NEXT. Omawiano tam plany i strategie organizacji dużych wydarzeń muzycznych deklarowanych w aplikacji do sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Przypomnijmy Katowice są Kreatywnym Miastem Muzyki UNESCO.

Ale przyznać trzeba, że rok 2018 i tak nie był tak uciązliwy jak rok 2017, kiedy to Tamara Kamińska spędziła zagranicą 44 dni. Najdroższy był czterodniowy wyjazd na „Subnetwork Meeting” w Adelajdzie w Australii, gdzie przebywała od 5-9 marca. Kosztował ponad 13,5 tys. zł. Następnie wicedyrektor musiała się szybko zorganizować, bo z Australii leciała od razu do Stanów Zjednoczonych. Od 10-18 marca przebywała w Austin w USA. Brała tam udział w SXSW Festival, przeszło tygodniowy wyjazd kosztował ponad 11,5 tys. zł.

Dodać należy, że w roku 2017 roku pracownicy KMO odwiedzili takie kraje jak Maroko, Kanada, USA, Australia czy Republika Zielonego Przylądka.

/infokatowice.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!