Wiadomości

Kuriozum: Tusk pozywa Jakiego za udostępnienie na Facebooku mema po meczu Niemcy-Meksyk

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk kieruje do sądu pozew przeciwko kandydatowi Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patrykowi Jakiemu w związku z wpisem po meczu Niemcy-Meksyk – poinformował mecenas Roman Giertych. Po meczu piłkarskim Niemiec z Meksykiem na mundialu w Rosji na profilu Jakiego na Facebooku udostępniono zdjęcie płaczących Tuska i Grzegorza Schetyny z podpisem: „Nasi przegrali z Meksykiem”.

„Pan Przewodniczący Donald Tusk kieruje do sądu wniosek (na chwilę obecną w trybie ugodowym) przeciwko Patrykowi Jakiemu o zapłatę 30 tys. zł. na WOŚP za naruszenie swoich dóbr osobistych w związku z publikacją skandalicznej przeróbki zdjęcia PDT z pogrzebu śp. S. Karpiniuka” – napisał Giertych po południu na Twitterze.

Dziennikarz Patryk Słowik zwrócił uwagę, że zdjęcie zostało wykonane na pogrzebie Sebastiana Karpiniuka, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 r. „@PatrykJaki wykorzystuje zdjęcie z pogrzebu Sebastiana Karpiniuka do heheszek. Podłość przekraczająca wszelkie granice. A jak niewiedza – powinno się to skończyć solidnymi przeprosinami i zapłatą na zbożny cel” – napisał na Twitterze w niedzielę wieczorem.

Jaki usunął wpis ze swojego profilu i wyjaśnił, że był on podpisany „Red.”, co – zgodnie z opisem jego strony – oznacza, że post został napisany nie przez niego, lecz „przez redakcję, ludzi, którzy pomagają obsługiwać konto”. „Podpisane Red. – moj FB jak w opisie zawsze z takim podpisem – nie autoryzuje. Kazałem usunąć” – odpisał na Twitterze dziennikarzowi.

Dodał, że osoba, która jest odpowiedzialna za opublikowanie zdjęcia, tłumaczyła mu, że nie znała jego pochodzenia.

Wiceminister zapowiedział również, że w ramach przeprosin wyśle sprzęt na stadion piłkarski im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!