Polska Wiadomości

Urban żali się w GW, że jego gazecie grozi upadłość

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Mnożenie takich wyroków czy utrzymanie się tego wyroku doprowadzi do likwidacji tygodnika Nie, który ukazuje się od 28 lat”, powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” redaktor naczelny antyklerykalnego tygodnika Jerzy Urban.

Urban został skazany przez sąd na karę grzywny w wysokości 120 tys. złotych za obrazę uczuć religijnych. Jego zdaniem nakładanie na „Nie” takich kar może w niedalekiej przyszłości doprowadzić do „plajty” pisma.

Jeden z „architektów stanu wojennego”, pomimo wszystkich żali i obaw wyraził jednak radość z tego, że… wyrok jest aż tak „drastyczny”, ponieważ… „z pewnością upadnie w apelacji”.

Urban stwierdził, że zaskarżony artykuł nie miał na celu obrażenia niczyich uczuć religijnych, a jedynie „zamanifestowanie poglądów autora”. – Przecież ludzie religijni nie stają w ogonku, żeby kupować „Nie” – to jest po prostu czasopismo dla innej publiczności – stwierdził.

W rozmowie nie zabrakło również odniesień politycznych, o co zadbała prowadząca rozmowę Agnieszka Kublik . Dziennikarka „Gazety Wyborczej” stwierdziła, że wyrok sądu świadczy o tym, iż PiS ma szansę osiągnąć swój cel, czyli zniszczyć Urbana. Co ciekawe Urban… nie zgodził się z taką tezą.

– Nigdy nie miałem poczucia, by PiS chciał mnie zniszczyć. I wcale nie uważam, że jakieś sztaby PiS wymierzały mi karę 120 tys. Po prostu sędzia dzielnicowy taką miał ochotę i poglądy – powiedział redaktor naczelny „Nie”.

Czy żal wam Jerzego Urbana? 🙂

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!