Wiadomości

Uratował 3-latkę, która zwisała z okna na ósmym piętrze /video/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dzięki bohaterskiej interwencji 37-letniego mężczyzny w Kazachstanie nie doszło do tragedii. Mężczyzna uratował 3-latkę, która zwisała z okna na ósmym piętrze – donosi RMF.

Do zdarzenia doszło 11 maja w stolicy Kazachstanu Nur-Sułtanie. Jak podaje portal dailymail.co.uk, 37-letni Sabit Szontakbajew jechał akurat do pracy razem ze swoim przyjacielem, kiedy zobaczył 3-latkę zwisającą z okna na ósmym piętrze jednego z budynków. Jak się okazało, dziewczynka była sama w domu, ponieważ jej matka poszła na zakupy. 3-latka ułożyła stos zabawek i poduszek, a na następnie wspięła się na okno.

Szontakbajew natychmiast rzucił się na ratunek 3-latce. Wbiegł do bloku i wszedł na siódme piętro, do mieszkania znajdującego się piętro niżej. – Zapukaliśmy i na szczęście domownicy natychmiast otworzyli drzwi – powiedział mężczyzna. Następnie wyszedł przez okno, żeby pomóc dziewczynce, która już od 15 minut zwisała z okna.

Mężczyzna złapał dziewczynkę za nogi, a następnie pociągnął ją w dół, żeby ją złapać. Po wszystkim podał ją przez otwarte okno swojemu przyjacielowi. Sabit nie czekał na podziękowania od matki dziewczynki, bo nie chciał spóźnić się do pracy.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!