Wiadomości

10 osób poniosło śmierć w strzelaninie w supermarkecie w USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W sobotniej strzelaninie w Buffalo w stanie Nowy Jork w USA zginęło 10 osób, a 3 zostały ranne. Napastnik, który otworzył ogień w supermarkecie, został zatrzymany.

Zabójca, 18-letni Payton Gendron, transmitował w internecie przebieg wydarzenia przy pomocy umieszczonej na kasku kamery. Jest on mieszkańcem odległego o 320 km od Buffalo Conklin w stanie Nowy Jork. Policja podała, że atakował on czarnoskórych. Na parkingu marketu postrzelił on cztery osoby. Trzy z nich zginęły, a jedna przeżyła. Później wszedł do sklepu, gdzie strzelał do kolejnych osób. W pewnym momencie 18-latek przyłożył sobie broń do szyi i próbował popełnić samobójstwo, ale ostatecznie oddał się w ręce policji.

– Jest to najgorszy koszmar, jaki może spotkać każdą społeczność. My, jako społeczność, cierpimy. Głębi bólu, jaki odczuwają rodziny i my wszyscy, nie da się nawet opisać – ocenił burmistrz Buffalo Byron Brown.

Prokurator okręgowy hrabstwa Erie John J. Flynn zapowiedział, że napastnik zostanie postawiony przed sądem pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!