Wiadomości

Upadku cywilizacji ciąg dalszy: Związki partnerskie nie tylko dla par

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejną tak zwaną orientację seksualną – poliamorię – zalegalizowali włodarze miasta Cambridge w stanie Massachusetts. Radni na nowo zdefiniowali pojęcie „związków partnerskich” w taki sposób by obejmowały one nie tylko konkubinaty hetero- lub homoseksualne, ale także związki złożone z więcej niż dwóch osób, zapewniając im takie same prawa jak małżeństwom – informuje portal pch24.pl.

8 marca Rada Miasta Cambridge zagłosowała za zmianą definicji „związków partnerskich” – wcześniej określanych jako związek dwóch niezamężnych osób mieszkających ze sobą – na związek „dwóch lub więcej osób” nie mających więzów krwi, które „pozostają w relacji wzajemnego wsparcia, troski i zaangażowania oraz zamierzają pozostać w takim związku” i „uważają się za rodzinę”.

Włodarze miasta usunęli także wymóg mieszkania razem. Członkowie poliamorycznych związków muszą jednak jakoś udowodnić, że tworzą tego typu relacje. Radni sąsiadującego z Cambridge Sommerville rozszerzyli definicję „związków partnerskich” na tzw. poliamoryczne w lipcu 2020 roku.

Zmiany prawne w Cambridge radni opracowali z udziałem Polyamory Legal Advocacy Coalition, która została stworzona wraz z Harvard Law School LGBTQ + Advocacy Clinic. Wspiera ją Amerykańskie Towarzystwo Psychologiczne.

Zgodnie z przyjętymi regulacjami, w Cambridge „związek partnerski” tworzą „co najmniej dwie osoby niezwiązane ze sobą więzami krwi i składające oświadczenie o rejestracji, stwierdzając, że pozostają w związku wzajemnego wsparcia, troski i zaangażowania, i zamierzają w takim związku pozostać”, „nie są „w związku partnerskim z innymi osobami spoza tego związku” i „uważają się za rodzinę ” (sic!).

Zniesiono wymóg wspólnego zamieszkiwania wszystkich uczestników „związku poliamorycznego”.

„Rozporządzenie zostało opracowane przy wsparciu nowo utworzonej Poliamorycznej Koalicji Rzeczników Prawnych (PLAC) i jest pierwszym, który – na co rzecznicy mają nadzieję – w 2021 roku zainicjuje falę prawnego uznania „rodzin i związków poliamorycznych” – zaznaczyła PLAC, koalicja zrzeszająca: Chosen Family Law Center, Harvard Law School LGBTQ + Advocacy Clinic oraz członków Komitetu ds. związków niemonogamicznych Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Więcej:
https://www.pch24.pl/kolejny-krok-w-destrukcji-rodziny–zwiazki-partnerskie-nie-tylko-dla-par,82845,i.html?fbclid

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!