Wiadomości

UOKiK wszczął postępowanie wobec Jeronimo Martins Polska, właściciela sklepów Biedronka

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wobec Jeronimo Martins Polska, właściciela sklepów Biedronka, Jak poinformowano w komunikacie, chodzi o to, zarzuty dotyczą uwidaczniania niższych cen przy produkcie, a następnie naliczania wyższej ceny w kasie w sklepach sieci Biedronka. Ze skarg konsumentów i ustaleń Inspekcji Handlowej wynika, iż takie sytuacje nie są rzadkością w tej sieci.

„Mieliśmy bardzo dużo sygnałów z całego kraju na temat nieprawidłowości przy podawaniu cen w sklepach sieci Biedronka. Zgłaszali je zarówno konsumenci, jak i wojewódzkie inspektoraty Inspekcji Handlowej” – powiedział prezes UOKiK Marek Niechciał, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że nie może być tak, że klient widzi atrakcyjną cenę przy produkcie, a po obejrzeniu paragonu okazuje się, że zapłacił więcej. To może być nieuczciwa praktyka rynkowa – dodał.

Ze skarg wynikało np., że ketchup w promocji kosztował 2,79 zł, ale kasy nabijały regularną cenę 3,49 zł; cena ręczników kuchennych na rachunku wynosiła 5,99 zł, a na półce – 4,49 zł, a kilogram pomidorów według paragonu kosztował 3,99 zł zamiast 1,85 zł obiecywanych przez wywieszkę przy stoisku.

Urząd wyjaśnił, że tylko od 1 stycznia do 30 września tego roku Inspekcja Handlowa otrzymała ponad 230 skarg na nieprawidłowe podawanie cen w Biedronkach. Najczęściej dotyczyły one różnic między kwotą uwidocznioną na półce a tą zakodowaną w kasie oraz braku cen przy produkcie.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!