Gospodarka Wiadomości

Uniwersytet Mikołaja Kopernika wykupił prenumeratę „Gazety Wyborczej” dla kilkudziesięciu tysięcy osób? – byłby to gigantyczny przekręt

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wszystko wskazuje na to, że Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu wykupił dla wszystkich pracowników oraz studentów… cyfrową prenumeratę „Gazety Wyborczej” – informuje portal niezalezna.pl. Napisał o tym Sławomir Łopatyński, redaktor naczelny toruńskiego wydania „GW”.

„Pracownicy uczelni i jej studenci zyskują dostęp do niezwykle bogatych zasobów treści cyfrowych „Wyborczej”, a także otwiera się przed nimi platforma do publikacji najważniejszych dokonań, badań, sukcesów” – czytamy na torun.wyborcza.pl.

Jak w tekście twierdzi Łopatyński, środowisko akademickie w ten sposób zyska „jeszcze szerszy dostęp do rzetelnych informacji i wiedzy, które może spożytkować w swojej codziennej naukowej aktywności, a także w budowaniu zawodowej kariery”.

Pracownicy i studenci mają mieć zapewniony nielimitowany dostęp do serwisów wyborcza.pl i jej magazynów. Jak podaje Wikipedia, „uczelnia kształci ponad 32 tysiące studentów”, a pracować tam ma „ponad 4360 pracowników”.


„To jest niewyobrażalny SKANDAL, że upadającej wyborczej rękę podała PUBLICZNA uczelnia UMK w Toruniu, wykupując prenumeratę dla studentów!” – napisał jeden z internautów.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!