Wiadomości

Unilever włącza się w walkę z wykluczeniem. Koniec z produktami do cery “normalnej”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Koncern Unilever, który zajmuje się m. in. produkcją kosmetyków, zapowiada dużą zmianę. Z półek mają zniknąć kosmetyki przeznaczone dla włosów lub cery „normalnej” – informuje portal dorzeczy.pl.

Unilever posiada w swoim asortymencie 400 marek, wiele z nich występuje tylko na lokalnych rynkach. Obok żywności, to także środki czystości oraz kosmetyki – dobrze znane w Polse – m. in. Dove, Axe, Rexona czy Radox. Wiele z produktów jest przeznaczonych do skóry oraz pielęgnacji włosów.

Koncern Unilever ogłasza usunięcie pojęcia normalności z reklam i opisów produktów. Obecnie pojęcie „normalne” w kontekście kosmetyków jest stosowane przy produktach przeznaczonych dla osób nie mających żadnych problemów z cerą czy skórą głowy. Jednocześnie jest cała gama kosmetyków m. in. dla włosów farbowanych, przetłuszczających się, a także skóry tłustej lub mieszanej.

Unilver tłumaczy, że celem jest stworzenie bardziej pojemnej definicji piękna. Zmiana ma zająć rok. Przez ten czas z produktów kilkuset marek na całym świecie, w tym w Polsce, stopniowo znikać będzie „normalność”.

Ponadto koncern ma częściej pokazywać ludzi z grup do tej pory reprezentowanych rzadziej. Obiecuje też, że będzie szerzej stosować w swoich produktach składników naturalnych i biodegradowalnych.

To szaleństwo się kiedyś skończy?

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!