Europa Islam Wiadomości

Unia Europejska przyznała 10 milionowy grant na badania związane z wpływem Koranu na europejską kulturę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal nczas.comUnia Europejska przyznała grant w wysokości 10 milionów euro na badanie wpływu Koranu na kulturę Starego Kontynentu. Z hojności eurokratów skorzystają akademicy z Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.

Pieniądze trafią do naukowców za pośrednictwem Europejskiej Komisji Badań. Włoski dziennik „Il Giornale” podał informację, że badacze mają udowodnić, że Koran miał ogromny wpływ na cywilizację, kulturę i historię Europy. Celem analizy Koranu ma być jak Koran „wpłynął na myśl chrześcijańską, współczesną i średniowieczną, Żydów, ateistów, wolnomyślicieli i europejskich muzułmanów”.

Głównym beneficjentem hojności Unii jest Hiszpańska Komisja Badawcza. Z grantu skorzystają także akademicy z Francji i Wielkiej Brytanii.

Mercedes Garcia Arenal mówi, że robocza hipotezą badań jest to, że „Koran odegrał wielką role w rozwoju intelektualnym i religijnym Europy i dlatego był przetłumaczony i  dystrybuowany na kontynencie od Średniowiecza po Oświecenie”.

W 2017 roku Unia sfinansowała wystawę w Brukseli „Islam, to także nasza historia”. Wystawa został otwarta z kłopotami ze względów bezpieczeństwa. Na wystawie jako dzieła sztuki prezentowano m.in makiety bomb.

Jednocześnie Unia zamierza stosować ideologiczne kryteria przy konstruowaniu budżetu Funduszu Spójności. jego beneficjentem mają być państwa i instytucje, które „wpierają imigrację i mają właściwą politykę środowiskową”.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!