Wiadomości

UE chce nowych podatków. Na spłatę pożyczek na Fundusz Odbudowy, z którego Polska nie otrzymała ani jednego euro

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Unia Europejska planuje wprowadzenie trzech nowych podatków do budżetu UE – na spłatę pożyczek na Fundusz Odbudowy. Politycy Zjednoczonej Prawicy piszą o konieczności zastosowania weta.

O planach UE informuje europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski. Polityk wskazał, że trzy nowe podatki do budżetu UE (od ETS, CBAM i korporacji), czyli tak zwane zasoby własne na spłatę pożyczek na Fundusz Odbudowy (ok.17 mld euro rocznie) będą głosowane w Parlamencie Europejskim w najbliższą środę 23 listopada. Przypomnijmy, że Polska nie otrzymała z Funduszu Odbudowy nadal ani jednego euro.

Saryusz-Wolski niedawno w internecie opublikował siedmiopunktowy plan działań “w walce z unijnym bezprawiem wobec Polski”, który między innymi zakładał opuszczenie Funduszu. Pisząc o konsekwencjach wprowadzenia nowych podatków Saryusz-Wolski wskazuje, że po pierwsze ten krok będzie miał wymiar ustrojowy dot. budowy unijnego superpaństwa. “Wzmacnia władzę KE nad Państwami Członkowskimi i możliwości ich szantażowania” – pisze.

Po drugie w wymiarze budżetowym “z tytułu podatku od dochodów z ETS to ubytek dla pl budżetu ok.1.4 mld€ rocznie, z tytułu pozostałych kolejne mld€”. Europoseł podkreśla, że rozwiązania będą głosowane w Parlamencie Europejskim w środę 23 listopada, a następnie przez Radę Unii Europejskiej, gdzie Polsce przysługuje prawo weta.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!